Derin Dondurcumu yoksa No-Frost buzdolabımı?

Beyaz eşya mağzalarına gittiğinizde karşımıza çıkan iki ana özellik. Derin dondurcu ve No-Frost özelliklerine sahip buzdolapları karşımıza çıkıyor. Peki nedir bunlar google amcaya soruyoruz aldığım sonuçların özetleri

Derin Donducu ve No-Frost Nedir?

Derin Dondurucu:  Buzluk kısmının -20 ile -25 dereceye kadar soğuyabilmesidir. Bu sayede gıdalar 1 yıla kadar bozulmadan saklanabiliyor.

No-Frost: Buzdolabının gövdesinde kar-buz oluşturmadan, kuru havayla soğutmasıdır. Buzluk kısmı -20, -25 dereceye kadar soğutabildiği için derindondurucu özelliği de taşırlar.

No-Frost buzdolabı, gıdalarınızı daha homojen, daha hızlı soğutur ve nemi dışarı attığı içinde çok daha uzun süre taze tutar.

--------------------
Bir başka düşünce : No-frost buzdolabı içine koyduğun besinleri sebze ve meyveleri direkt olarak soğuk hava üflüyerek soğutur besinlerin üzerine direkt üflenerek çabuk bir şekilde dondurulup saklanan besinler tazeliğini korur yenecek haldedir ama tadı ve tuzu kalmaz normal statik bir dolapta ise ağır ağır soğutularak direkt üstüne üflenmeden soğutulup saklanır ve yendiği zaman ilk koyduğun günkü kadar iyi olmasada no frostda saklanana göre çok daha iyidir ben bunu statikde pişecek yemeğin turboda pişirilip yenmeye çalışılmasına benzetiyorum .bence statik dolaplar no frost(karsız dolap)lara göre daha iyi zaten no frost buzdolap larının bir espirisi yok zaten karsız diyorlar karı sen görmüyorsun, dolap arkası kar oluyor içine üflüyor ayrıca koyduğun salatalıkta domateste en ufak bir nemlenme varsa yada kapak biraz açık kalırsa hemen yiyeceklerin üstünde karlanma oluyor... kaynak:forum.donanimhaber.com

Bir buzdolabı üreticisi firmanın nofrost için yazdıkları...
Yiyecekler daha iyi durumda, besin değerlerini kaybetmeden ve renkleri bozulmadan saklanırlar.Yiyecekler birbirine yapışmadığından bir dilim ekmeği alabilir ya da bezelyelerin ayrı ayrı dökülmesini sağlayabilirsiniz.
Üzerlerinde buz oluşmadığından yiyecekler daha kolay tanınır ve paketlerin üzeri daha rahat okunur. Kabin içindeki saklama alanında buz birikmesi olmaz.
Bu durum, yiyeceklerin tazeliğini olumsuz yönde etkiler. Geleneksel buz çözdürmeli modeller, düzenli olarak karlanan dolabın buzlarının çözdürülmesini gerektirir.
No frost model bir buzdolabında ise buz birikmesi olmayacağından kullanıcılar, artık buzdolaplarının buzlarını çözdürmekle uğraşmazlar.

SONUÇ: Derin donducu daha sağlıklı ve zahmetli görünüyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !